close
تبلیغات در اینترنت
بررسی پیام های حمله موشکی سپاه پاسداران به گروه تروریستی داعش
loading...

رهبر کوچک من

بررسی پیام های حمله موشکی سپاه پاسداران به گروه تروریستی داعش     شلیک موشکی سپاه دو روز پس از وضع تحریم‌های جدید سنا علیه ایران صورت گرفت. در واقع ترامپ با تحریم جدید به دنبال تهدید ایران بود تا به نوعی تهران را از فعالیت های موشکی خود باز بدارد. شلیک موشک های ایرانی به سمت تروریست ها این پیام را به کاخ سفید می دهد که ایران در برابر تهدید، منفعل نیست و آن را قاطعانه پاسخ می دهد. پایگاه بصیرت / گروه بین الملل/یوسف شفیعی حمله اخیر تروریست های داعشی در تهران باعث شده بود که کارشناسان…

اخرین بیانات رهبری
کمپین گام دوم انقلاب
سال 1398
m.b بازدید : 475 پنجشنبه 08 تير 1396 نظرات ()

بررسی پیام های حمله موشکی سپاه پاسداران به گروه تروریستی داعش

 

 

شلیک موشکی سپاه دو روز پس از وضع تحریم‌های جدید سنا علیه ایران صورت گرفت. در واقع ترامپ با تحریم جدید به دنبال تهدید ایران بود تا به نوعی تهران را از فعالیت های موشکی خود باز بدارد. شلیک موشک های ایرانی به سمت تروریست ها این پیام را به کاخ سفید می دهد که ایران در برابر تهدید، منفعل نیست و آن را قاطعانه پاسخ می دهد.
پایگاه بصیرت / گروه بین الملل/یوسف شفیعی
حمله اخیر تروریست های داعشی در تهران باعث شده بود که کارشناسان همه منتظر واکنش عملی ایران علیه داعش در خارج از مرزهای ایران باشند، چرا که حمله به تیم های تروریستی در داخل کشور بلافاصله پس از این حمله شروع شد و افراد زیادی دستگیر یا به هلاکت رسیدند. سرانجام یکشنبه شب، زمان پاسخ محکم سپاه پاسداران انقلاب اسلامی رسید و با چندین موشک که از کردستان و کرمانشاه شلیک شد، مقر تروریست های داعش در استان دیرالزور سوریه هدف قرار گرفت.
بر اساس اطلاعیه منتشر شده، سپاه پاسداران مقرّ فرماندهی و مراکز تجمع و پشتیبانی و ساخت خودروهای انتحاری تروریست های تکفیری در منطقه دیرالزور در شرق سوریه را با هدف تنبیه تروریست های جنایتکار، مورد حمله موشکی قرار داد.
تمام موشک‌های شلیک‌شده توسط سپاه به مواضع تروریست‌ها در دیرالزور اصابت کرده و عملیات انتقام از تروریست‌ها کاملاً موفقیت‌آمیز برگزار شده است.
 سپاه پاسداران اعلام کردکه "پیام این اقدام انقلابی و مجازات گونه کاملاً روشن است؛ سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به تروریست های تکفیری و حامیان منطقه ای و فرامنطقه ای آنان هشدار می دهد، در صورت تکرار اقدامات پلید و شیطانی علیه ملت ایران، خشم انقلابی و شعله های آتش انتقام پاسداران انقلاب، عاملین و مسببان آن را در بر خواهد گرفت و جنایتکاران را به جهنم رهنمون می سازد."

دلایل انتخاب دیرالزور به عنوان میدان انتقام
 سوالی که اما بلافاصله پس از این عملیات مطرح شد، دلیل انتخاب دیرالزور بود، چرا که به صورت منطقی باید شهر رقّه به عنوان مرکز خلافت خودخوانده داعش مورد حمله قرار می گرفت. پس از شکست سنگین تروریست‌ها در حلب که منجر به از دست رفتن پایگاه بسیار مهم آن ها در شمال غرب سوریه شد، بسیاری از تروریست‌ها به دیرالزور در شرق و برخی مناطق اطراف آن در سوریه نقل مکان کرده‌اند. همچنین بخش مهمی از تروریست‌هایی که در پی شکست سنگین در موصل عراق به سوریه گریخته بودند در این منطقه حضور دارند. شواهد مختلف از جمله اطلاعات پنتاگون حاکی از این است که طی دو ماه اخیر داعش برای تغییر پایتخت خودخوانده از الرقّه به دیرالزور خیز برداشته است.
طبق این گزارش ها داعش برای اجرای این طرح، در ابتدا اکثر فرماندهان ارشد خود را از الرقه و موصل به دیرالزور برده است. این اتفاق پس از آن افتاد که داعش مراکز حیاتی خود در شهر الباب و بخش گسترده ای از حومه شمالی الرقه و شرق این شهر را از دست داد و بخش عمده موصل نیز از دست این گروه تروریستی خارج شد.
شهر دیرالزور مرکز استان دیرالزور در شرق سوریه و نزدیکی مرزهای عراق واقع شده و توسط رود فرات به دو قسمت شمالی و جنوبی تقسیم می‌شود. این استان به دلیل نزدیکی به پایگاه بزرگ القاعده در مرز عراق همواره گرایش بالایی به افراطی گری مذهبی داشته و به مرکزی برای پرورش گروه‌های تروریستی تبدیل شده است، بنابراین  انتخاب این شهر برای عملیات موشکی بسیار هوشمندانه بوده است.

انتقام از تروریست ها و نمایش وحدت ملی
حمله اخیر تروریستی در تهران باعث شده بود که افکار عمومی و جوّ عمومی به نوعی نیازمند نمایش اقتدار باشد، چرا که معمولا در این شرایط نهادهای نظامی با یک عملیات قدرتمند این پیام را به مردم خود می دهند که همه چیز تحت کنتر ل است. البته این عملیات موشکی پاسخی فراتر از این مسئله بود و به تروریست ها پیام داد که کوچکترین تعرض به مرزهای ایران با پاسخ های بسیار کوبنده ای مواجه خواهد شد.
علاوه بر این در جریان حمله تروریستی تهران برخی از رسانه ها جاهلانه فضایی را در حال شکل دادن بودند که این تروریست ها را نماینده کُردها معرفی کنند، در صورتی که با وجود کُردبودن این تروریست ها، تمامی کردها این اقدام وحشیانه را محکوم کردند. انتخاب کردستان و کرمانشاه به عنوان دو استان کردنشین دقیقا با هدف گذاری خاصی صورت گرفته بود. از یک طرف نشان داد که کُردها خط مقدم حمله به تروریست ها هستند و از سوی دیگر این پیام را به تروریست ها و حامیان آن ها داد که دقیقا از همان منطقه ای که دشمن قصد نفوذ داشت با واکنش قاطع ایران مواجه شد.

اثبات توانمندی های موشکی ایران
اوایل خرداد ماه دونالد ترامپ با سفر به ریاض قرارداد 110 میلیارد دلاری فروش سلاح به عربستان را امضا کرد، به نوعی که عربستان با مانور رسانه ای، خود را صاحب قدرت نظامی در آینده منطقه معرفی کرد، اما شلیک موشک های ایرانی به دیرالزور در فاصله 650 کیلومتری و اصابت آن ها به اهداف مورد نظر پاسخ روشن و قاطعی برای سعودی ها و صهیونیست ها داشت، چرا که سلاح های ریاض وارداتی است و به دلیل عدم آشنایی نظامیان آل سعود با آن ها، غالبا بی استفاده می مانند، اما ایران با توانمندی های بومی و داخلی به این قدرت رسیده است. نگاهی به جزئیات عملیات دیشب به خوبی این مسئله را اثبات می کند.

پیام های حمله موشکی سپاه پاسداران علیه تروریست های داعشی

نیروی هوافضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با چند فروند موشک بالستیک میان‌برد مواضع تروریست های تکفیری (مقرّ فرماندهی و مراکز تجمع و پشتیبانی) در منطقه دیرالزور سوریه (فاصله حدود 650 کیلومتر) را مورد اصابت قرار داد. سپاه پاسداران هنوز رسما اطلاعات بیشتری از نوع موشک‌های شلیک شده منتشر نکرده است، اما با توجه به فیلم و تصاویر منتشر شده، حداقل یکی از انواع موشک های حاضر در این عملیات از نوع مایل پرتاب «ذوالفقار» است. موشک سوخت جامد، تاکتیکی و نقطه‌زن ذوالفقار، موشکی مایل پرتاب با برد 700 کیلومتر است. این موشک ضدجمینگ بوده و تعداد انبوه آن تاکنون در اختیار سپاه پاسداران قرار گرفته است. این موشک اولین بار در مراسم رژه نیروهای مسلح (شهریورماه سال قبل) در بندرعباس رونمایی شده بود.
 شلیک این موشک ها پیام مهمی دیگری نیز داشت. تا قبل از این عملیات موشکی مخالفان دست کم در سطح شعار چنین تبلیغ می کردند که برنامه های سپاه در مورد پیشرفت های موشکی واقعی نیست، اما شلیک موفقیت آمیز این موشک ها مهر بطلانی بر تمام این ادعاها بود.

پاسخ به تحریم ها
شلیک موشکی سپاه دو روز پس از وضع تحریم‌های جدید سنا علیه ایران صورت گرفت. در واقع ترامپ با تحریم جدید به دنبال تهدید ایران بود تا به نوعی تهران را از فعالیت های موشکی خود باز بدارد. شلیک موشک های ایرانی به سمت تروریست ها این پیام را به کاخ سفید می دهد که ایران در  برابر تهدید، منفعل نیست و آن را قاطعانه پاسخ می دهد. از سوی دیگر ترامپ در چند ماه گذشته به دلیل عدم آگاهی از قدرت واقعی ایران به صورت مداوم ایران را تهدید کرده است و از تلاش برای تغییر نظام سیاسی ایران سخن گفته است. پاسخ موشکی ایران به اظهارات ترامپ نشان داد که تهران در برابر ناشی گری ترامپ دست به ماشه خواهد بود.

پایان سخن
در پایان می توان گفت که شلیک موشک های سپاه پاسداران به تروریست های مستقر در سوریه در درجه اول انتقام از تروریست هایی بود که اخیرا در تهران در مرقد امام(ره) و مجلس شورای اسلامی اقدام به عملیات تروریستی کردند. از سوی دیگر پاسخی به تحریم های آمریکا در مورد برنامه موشکی ایران نیز می باشد، اما مهمترین پیام این عملیات این بود که ایران ضمن اثبات توانمندی موشکی خود نشان داد که در برابر تهدید های دشمن دست بسته نخواهد بود و در صورت نیاز عملیات های غافلگیرانه ای خواهد داشت.
نکته دیگر این که برخی رسانه هایمعاند که در برابر اقتدار دفاعی ایران منفعل شده اند، دست به شانتاژ خبری زده و این اقدام مشروع سپاه پاسداران را به نوعی زیر سوال می برند، در حالی که این عملیات بر خلاف اظهارات رسانه های معاند، با درخواست دولت مشروع سوریه صورت گرفت و چنین اقتدار خیره کننده ای مانع از تحرک دوباره تروریست ها علیه ایران خواهد شد./

ارسال نظر برای این مطلب

نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتیرفرش کد امنیتی
هزینه تسیلم شدن


توجه توجه
توجه توجه متن زیر رو نخوندی اینجا رو ترک نکن


 فوتبال ایران اسپانیا رو دیدی؟


یه ایرانی میتونی پیداکنی بگه چون اسپانیا قهرمان جهانه و بهترین و با کیفیت ترین

بازیکنهای دنیا رو داره من طرفدارشم؟

چون بازیکن های محبوب رئال و بارسلون تو اسپانیا بازی میکنن تشویقش میکنم و

دوست دارم ایران رو ببره؟

محاله یه ایرانی پیدا کنی اینطوری بگه


🔸حتی طرفدار معمولی هم نمیتونی پیدا کنی، همه متعصبانه و غیرتمندانه طرفدار

ایران بودن، بعضی جاهای بازی داد می زدن، حرص میخوردن و رگ گردنشون میزد بیرون،

اصلا غیرت و تعصب رو می شد تو همه مردم دید


🔸ولی الان میخوام یه واقعیتی رو بهت بگم

خیلی وقت ها بوده تیم ایران با یه تیم خارجی بازی کرده ولی تو و خیلیای دیگه چون

تیم خارجی قوی تر بود طرفدارش بودید

حمایتش کردید، تشویقش کردید، وقتی به ایران گل زد پریدید بالا

وقتی ایران حذف شد اصلا عین خیالتون هم نبود


⁉️میدونی کجا رو میگم؟

یکی دوبار نبوده، خیلی اتفاق افتاده برا هممون


🔸 مثلا وقتی تیم تولید کنندگان پارچه و لباس ایرانی با تیم تولید کنندگان ترکیه باهم

رقابت داشتن، و هر کدوم که ازش بیشتر خرید می شد برنده می شد و تو رفتی جنس

تُرک خریدی چون کیفیتش بهتر بود

و این باعث شد کارگاه ها و کارخانجات تولیدی ایران از گردونه رقابت حذف شدند، تعطیل

شدن و اعضای تیم ملی تولیدگنندگان که پدران، برادران و مادران خودمون بودن بیکار و ورشکسته شدن


🔺ما در خریدهامون متعصبانه برخورد نکردیم


🔸الان بحث هایی که تو هر محفل و مجلسی هست اینه که تیم ملی فوتبال ایران

چقدر قوی شده و درسطح قهرمانان جهان بازی میکنه، میدونی چرا؟ چون ازش

حمایت شد همه جوره


🔸 دوست عزیز بسیاری از تولید کنندگان داخلی کیفیت محصولاتشون با برخی

محصولات خارجی واقعا برابری میکنه، فقط به حمایت من و تو نیاز دارن

ما نمیگیم همه خرید های خونت رو ایرانی بخر نه

ولی اون محصولاتی که کیفیتش با مشابه خارجی برابری میکنه و یا فاصله کمی

داره رو متعصبانه برو بگرد، پیدا کن و بخر و به دیگران معرفی کن


🔺روی تیم ملی تولیدکننده کشور خودمون غیرت و تعصب داشته باشیم


📝 حسین دارابی

تبلیغات
Rozblog.com رز بلاگ - متفاوت ترين سرويس سایت ساز
درباره ما
وبسایت رسمی حوزه شهید فهمیده شهرستان نیشابور در راستا تعامل بهتر در حوزه اینترنتی و گسترش تفکر مقابله به جنگ نرم در فروردین سال 96 اقدام به ایجاد وبگاه رسمی خود نمود
اطلاعات کاربری
اطلاعیه

رهبر کوچک من

my small leader

----------

msl13.irاغاز به کار فعالیت های وبسایت  حوزه شهید فهمیده شهرستان نیشابور

حمایت های مالی از رهبر کوچک من
کمپین ویژه کنکوری ها بشتابید

دانش اموزان و کنکوری های عزیز به کمپین کنکوری ها در وبسایت رهبر کوچک من بشتابید و از مطالب مفید استفاده کنید

جهت مشاهده اینجا کلیک کنید

کمپین بزرگ همسنگران

به کمپین اشنایی با همسنگران جنگ نرم بپیوندید و با سایت های فعال در جنگ نرم اشنا شوید

جهت مشاهده کمپین همسنگران اینجا کلیک کنید

کمپین کارفرهنگی


به کمپین ویژه کار فرهنگی مرکز تبادل نظر پیرامون فعالیت در حوزه جنگ نرم بپیوندید جهت مشاهده روی لینک زیر کلیک کنید

کمپین ایده های کار فرهنگی بشتابید

سایر رسانه های ما
📚 جهت دسترسی روی متن کلیک کنید 📚

🔸 شبکه های اجتماعی🔸

🔸 اخرین خبر های حوزه شهید فهمیده 🔸

🔸 وبلاگ حمایت از کالای ایرانی🔸
🔸 کمپین توانمندی کارفرهنگی  🔸


شبکه های اجتماعی
  
ایده های تشکیلاتی برای مدارس

همراه شما هستیم از وبسایت رهبر کوچک من با بخش ایده های تشکیلاتی که شامل ایده هایی خوبی جهت فعالیت در مدارس به شما پیشنهاد میشود و امیدواریم ایده کوچکی در زمینه فعالیت در مدارس شما باشد

این ایده ها شامل مواردی است در زمینه جذب دانش اموزان و فعالیت های مختلف به مناسبت های مختلف و ایده های فعالیت های مدرسه ای و برون مدرسه ای برای اثر گذاری هرچه بیشتر تشکل شما در مدرسه &

جهت مشاهده ایده ها روی عنوان مورد نظر کلیک کنید

1-ایده های تشکیلاتی ثبت نام و گروه بندی

2-ایده های تشکیلاتی در بخش نشریات

3-ایده های تشکیلاتی در حوزه فضای مجازی

4-ایده های تشکیلاتی در خصوص زدن نمایشگاه

5-ایده های تشکیلاتی در خصوص جوایز

6-ایده های تشکیلاتی برنامه صبحگاهی

7-ایده های تشکیلاتی حلقه ها و جلسات

8-ایده های تشکیلاتی واحد مسابقات

9-ایده های تشکیلاتی تابلو های محیطی

10-ایده های تشکیلاتی تامین بودجه

11-ایده های تشکیلاتی برای ایام محرممنتظر ایده های جدید باشید