loading...

رهبر کوچک من

همراه شما هستیم از وبسایت رهبر کوچک من با  کمپین حمایت از کالای ایرانی و قسمت مجموعه مطالب پیرامون شبکه های اجتماعی داخلی این قسمت ایا شبکه های اجتماعی داخلی امنیت کافی را دارند ؟  ایا شبکه های اجتماعی داخلی امنیت کافی را دارند ؟    معمولاً همیشه انگاری میزان اطلاعات غلط و شایعات بیشتر در شبکه های اجتماعی خودشان را نشان میدهند و این امر در مورد شبکه های اجتماعی نیز شاهد هستیم . چون پس از اینکه شاهد روی کارامدن شبکه های داخلی شدیم شایعات زیادی پیرامون این شبکه ها دست به دست شد…

اخرین بیانات رهبری
کمپین گام دوم انقلاب
سال 1398
کمک به سیل زله زدگان

❤️ سلام دوست عزیزم لطفا چند دقیقه وقتتون بده به من ممنون میشم ازت ❤️

  👇👇👇

میخوام بگم بیاییم از هم وطن های عزیز خودمون که درگیر سیل شدن حمایت کنیم و خب درسته شاید بگی مگه دولت و حکومت نیست و مگه بودجه نیست ؟ شما درست میگی اینا هست اما مطمئن باشید اگه حمایت های خودمون رو با این بهونه ها رها کنیم مطمئن باشید بودجه ها و کمک های دولتی حتی به فرض رسیدن نیز جوابگو این عزیزان نیست پس چه بهتر و زیباتر که ما خودمون به فکر خودمون باشیم و دست تو دست هم وطن هامون بزارین مطمئن باشید نتیجه این خوبی که امروز میکنید رو خواهید دید & به اسونی از طریق کد دستوری زیر مبلغ مورد نظر خودتون رو پرداخت کنید

👇👇👇

99#*8877*

️❤️ همین حالا این کار خوب رو انجام بده با شماره گیری کد دستوری بالا ️❤️رهبر انقلاب در عید سعید فطر امسال 1398 تاکید کردن که مسئله سیل زدگان فراموش نشود هرچند باید دولت هم همراهی کند اما ما هم در این کمک سهیم باشیم . بدانیم کمک زمانی زیبا میشود که خود نیز به آن نیاز داشته باشیم .


99#*8877*

️❤️ همین حالا این کار خوب رو انجام بده با شماره گیری کد دستوری بالا ️❤️

m.b بازدید : 29 دوشنبه 12 فروردين 1398 نظرات ()

همراه شما هستیم از وبسایت رهبر کوچک من با  کمپین حمایت از کالای ایرانی و قسمت مجموعه مطالب پیرامون شبکه های اجتماعی داخلی این قسمت ایا شبکه های اجتماعی داخلی امنیت کافی را دارند ؟

 

ایا شبکه های اجتماعی داخلی امنیت کافی را دارند ؟

 

 معمولاً همیشه انگاری میزان اطلاعات غلط و شایعات بیشتر در شبکه های اجتماعی خودشان را نشان میدهند و این امر در مورد شبکه های اجتماعی نیز شاهد هستیم . چون پس از اینکه شاهد روی کارامدن شبکه های داخلی شدیم شایعات زیادی پیرامون این شبکه ها دست به دست شد .

هرچند بعضی مطالب ازجمله اینکه شاید گاهی مطالب از جمله کیفیت شبکه های داخلی و یا سرعت انها گاهی در مورد بعضی شبکه ها صحیح باشد اما به صورت کلی و باتوجه به رشد های اخیر نمیتوان تفاوتی از نظر سرعت و کیفیت بین شبکه هایداخلی و خارجی داشت .مثل ایتا و گپ و ای اپ و و سروش که چند وقتی است رشد بسیار بیشتری داشته است .

 

اما خوب مسئله ما در این مسئله امنیت شبکه های داخلی است .

 

یه مورد زیاد مطرح میشود اینکه شبکه های داخلی به راحتی قابل هک هستند و یا اینکه گفته میشود که شبکه های داخلی اطلاعات مردم را منتشر میکنند و یا به دست دستگاه های امنیتی میدهند و از این جهت شاید مورد رضایت کاربران نباشد پس در ادامه به بررسی این دو موضوع خواهیم پرداخت .

 میخواهیم اطلاع‌رسانی صحیح و بیان حقایق را - فارغ از جهت‌گیری سیاسی و غیرسیاسی - یک وظیفه همگانی می‌دانم و معتقدم ایران جز به تلاش ما نه از شایعات پاک شده و نه کسی غیر از ما آنرا خواهد ساخت. لذا خواهش من این است که با توجه به حجم بالای مطالب غلط در این زمینه و لزوم روشنگری، عزیزان در انتشار این مطالب تا حد امکان کمک نمایند.1️⃣سوال: آیا پیام‌رسان‌های ایرانی امن هستند؟
به غیر از یک مورد به اصطلاح لو دادن شماره موبایل اکانت‌های خاص، تا کنون نقص امنیتی جدی در پیام‌رسان‌های ایرانی گزارش نشده است.و بیشتر مطالبی که شکل میگیرند بیشتر برای عوام فریبی و دروغ سازی و شایعه سازی است


2️⃣سوال: آیا پیغام‌های من در پیام‌رسان سروش/ایتا/... قابل شنود است؟
خیر؛ این دو پیام‌رسان از امن‌ترین پروتکل جهانی جهت ارتباط بهره می‌برند که به طور کامل غیرقابل شنود است.و به علاوه حتی دستگاه های امنیتی نیز نمی توانند به شنود اطلاعات شما بپردازند چون همچنین دسترسی را ندارند از نظر قانونی و اگر هم نیاز به مورد خاصی باشد باید از مراحل قانونی خود عبور کرده وب ا مجوز باشد ان هم برای موارد خاص که امنیت اجتماعی و ملی را به خطر بیندازد و این امر اصلا برای مردم عادی نیست


این پروتکل در تمامی تراکنش‌های مالی و بانکی، تبادلات ایمیل، ارتباطات متنی و صوتی و ... توسط تمام سازمان‌های و شرکت‌های جهانی از گوگل، میکروسافت، اپل و ... استفاده شده و به امنیت آن اعتماد می‌شود. به واسطه این گستردگی و اتفاق نظر، حتی می‌توان ادعا نمود امنیت این پروتکل از امنیت پروتکلی که تلگرام جهت انتقال مطالب استفاده می‌کند (که پروتکل امنی است) به مراتب بالاتر است.

3️⃣سوال: پس ماجرا تصاویر و فیلم‌های منتشر شده در این زمینه شنود پیام‌های این پیام‌رسان‌ها چیست؟
متاسفانه نگاه سطحی و غیرتخصصی باعث انتشار مطالب غلط بسیاری - حتی از سمت افرادی که تخصص IT در زمینه‌های غیر رمزنگاری دارند - شده است. پروتکل SSL که در این پیام‌رسان‌ها (و همه دنیا) جهت امنیت ارتباطات استفاده می‌شود در بستر شبکه غیرقابل شنود است.

نکته‌ای که باعث تولید این فیلم‌ها و اشتباه نویسندگان و مخاطبین شده است، عدم توجه به یک نکته ریز در تامین امنیت این پروتکل است: این پروتکل تا زمانی امن است که دستگاه شما بتواند سروری که با آن ارتباط دارد را احراز هویت کند.


اگر هر موضوعی (مانند نصب یک نرم‌افزار با دسترسی روت) باعث اختلال در این احراز هویت شود، طبعا این پروتکل دیگر امن نخواهد بود. دوستانی که این فیلم‌ها را تهیه کرده‌اند، با نصب نرم‌افزار روی گوشی و آلوده کردن آن توانسته‌اند ترافیک ارتباطی را شنود کنند.

هیچ کس بدون دسترسی به گوشی شما و نصب نرم‌افزار روی آن، قادر به دیدن محتوای پیام‌ها نیست. طبعا کسی که به گوشی شما دسترسی داشته باشد، خیلی کارهای بهتری می‌تواند بکند: می‌تواند نرم‌افزار پیام‌رسان را با نرم‌افزار دیگری جایگزین کند تا همه پیام‌ها را برای وی ارسال کند. می‌تواند نرم‌افزار جاسوسی و شنود روی گوشی شما نصب کند. و ...

من یک چالش ساده و قابل آزمون برای عموم مطرح می‌کنم:
مدعیان، کافیست امنیت نرم‌افزار دیگری مثل ایمیل گوگل (جیمیل) را به همین شیوه تست کنند. خواهید دید که گوگل هم، برای ارسال و دریافت ایمیل‌های شما از همین پروتکل SSL استفاده می‌کند و با نصب نرم‌افزار شنود روی گوشی، می‌توانید متن ایمیل‌ها را به راحتی بخوانید.

می‌دانیم که جیمیل طوری طراحی شده که به ادعای سازندگان آن امکان شنود ایمیل‌ها حتی توسط دولتها و هکرها وجود نداشته باشد. سوال این است که آیا جیمیل ناامن است؟!


4️⃣سوال: پس آیا کل هیاهو سر هیچ بوده و هیچ مشکلی در پیام‌رسان‌های داخلی وجود نداشته است؟
چرا، در مورد پیام‌رسان سروش، یک ضعف امنیتی وجود داشته که برطرف شده است. این ضعف امنیتی به هر کاربری اجازه می‌داد که بتواند شماره موبایل واقعی ادمین یک کانال را به دست بیاورد. مشابه همین ضعف امنیتی، چند سال پیش در یکی از نسخه‌های نرم‌افزار تلگرام هم وجود داشته و برطرف شده است.

باید دانست که ضعف امنیتی در هر نرم‌افزاری ممکن است وجود داشته باشد و وجود داشته است، اما در حال حاضر ضعف امنیتی دیگری برای پیام‌رسان‌های داخلی منتشر نشده است.

 


اما با جود اینکه اطلاعات ما در شبکه های داخلی منتشر و سرقت نمیشوند باید بدانیم عکس این حالت است یعنی اینکه باید بدانیم اطلاعات مردم ایران زمانی که رد یک پیام رسان خارجی حضور دارند به صورت مستقیم در دست دشمن قرار خواهد گرفت و به راحتی میتواند برای برنامه های مختلف خود برای ضربه زدن به ملت ایران استفاده کند زمانی که افکار و گرایش ها و ساده ترین مسائل شخصی ایرانی ها را در اختیار داشته باشند

 

ضمن اینکه فضای شبکه های خارجی مسیر مطمئنی شده برای تروریست ها و قاچاقچی ها و ... میتوان از جمله مثال های ان را خبر زیر گفت :  یک منبع آگاهی مدعی شد که تمامی اقدامات تأمینی، هماهنگی، سازماندهی و... تروریستی علیه رژه نیروهای مسلح در اهواز از طریق تلگرام انجام شده است.

□ گروه تامین اسلحه، ارسال فیلم قبل از حمله، نحوه سازماندهی تروریست ها و ... همه از طریق تلگرام هماهنگ می‌شدند.

و یا خبر زیر:

🔹 فرمانده انتظامی استان مرکزی از دستگیری اعضای یک باند هکرهای حرفه‌ای و اعتراف آنان به طراحی ربات‌های جعلی رفع ریپورت اکانت تلگرام و همدم‌یاب و سرقت اطلاعات ۳ هزار و ۸۷۰ حساب بانکی و برداشت ۵ میلیارد و ۴۰۰ میلیون ریال خبر داد.

 

سردار هادیانفر رئیس پلیس فتا:

🔹داعش در میدان نبرد تمام شده اما تفکر داعشی و تکفیری، هنوز در فضای سایبری و در فضاهایی مانند تلگرام و توئیتر توسط عوامل این گروهک تروریستی تبلیغ و ترویج می‌شود.

🔹فعالیت در بستر شبکه‌های اجتماعی و پیام رسان‌هایی همچون توئیتر، تلگرام، فیس بوک و ... در کنار ابزارهایی مانند پول مجازی، سرویس‌های رمزگذاری، مخفی کننده هویت و‌... سبب ایجاد بستری امن برای مجرمان و تروریست‌ها شده است.

 

 

و علاوه بر موارد بالا اگر شما سری به پلیس فتا شهر خود بزنید شاهد صدها شکایت هستین و شکایت های زیادی که هر روزه مراجعه میشود که افراد با استنفاده از بستر های تلگرام به کلاهبرداری دست زده اند و پول زیادی را از سوژه های خود سرقت کرده اند و به علت نا امن بودن این فضا نمیتوان به راحتی به مجرم دسترسی پیدا کرد در حالی که اگر این شبکه داخلی میبود شاید شاهد این سطح از مشکلات نبودیم

 

 

و در نهایت به صورت کلی بدانید که سرویس ها و شبکه های داخلی اولا امنیت کامل دارند همانطور که هزاران سایت و سرور مختلف هر روزه بسیاری از خدمات مختلف را به ما میدهند و امنیت کامل را دارند و به علاوه باید بدانیم که از نظر قانونی نیز هیچ نهادی در کشور اجازه دسترسی به اطلاعات مردم را ندارد و در مورد این مسئله هم رهبری عالی ترین مقام کشور فرمان مهمی داده اند

حضرت آیت الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی روز دوشنبه ۲۰ فروردین ماه در دیدار جمعی از مسئولان و مدیران نظام ابراز خرسندی از تبدیل شدن مطالبه ایجاد پیام‌رسان‌ها و شبکه‌های اجتماعی داخلی به مطالبه‌ای عمومی، گفتند: مسئولان باید امنیت و حریم داخلی مردم و کشور را حفظ کنند. تعرض به امنیت و حریم داخلی مردم «حرام شرعی» است و نباید انجام شود. متصدیان کار در دستگاههای دولتی و قضایی مراقبت کنند تا حریم داخلی زندگی مردم و اسرار آنها محفوظ بماند

.

❇️جهت مشاهده لیست مطالب حمایت از شبکه های اجتماعی داخلی اینجا کلیک کنید❇️ 


کمپین حمایت از کالای ایرانی  ( قسمت های این کمپین )

1- جهت مشاهده لیست کامل بیانات رهبری پیرامون کالا ایرانی اینجا کلیک کنید

2-جهت مشاهده لیست پرسش و پاسخ در زمینه حمایت از کالای ایرانی اینجا کلیک کنید

3-جهت مشاهده لیست مقالات و مطالب در زمینه حمایت از کالای ایرانی اینجا کلیک کنید

4- جهت مشاهده لیست معرفی کالاهای ایرانی خوب اینجا کلیک کنید

5-جهت مشاهده لیست کانال ها و سایت های حمایت از کالای ایرانی بیشتر اینجا کلیک کنید

6-جهت مشاهده لیست وظایف بیشتر اینجا کلیک کنید

ارسال نظر برای این مطلب

نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتیرفرش کد امنیتی
هزینه تسیلم شدن


توجه توجه
توجه توجه متن زیر رو نخوندی اینجا رو ترک نکن


 فوتبال ایران اسپانیا رو دیدی؟


یه ایرانی میتونی پیداکنی بگه چون اسپانیا قهرمان جهانه و بهترین و با کیفیت ترین

بازیکنهای دنیا رو داره من طرفدارشم؟

چون بازیکن های محبوب رئال و بارسلون تو اسپانیا بازی میکنن تشویقش میکنم و

دوست دارم ایران رو ببره؟

محاله یه ایرانی پیدا کنی اینطوری بگه


🔸حتی طرفدار معمولی هم نمیتونی پیدا کنی، همه متعصبانه و غیرتمندانه طرفدار

ایران بودن، بعضی جاهای بازی داد می زدن، حرص میخوردن و رگ گردنشون میزد بیرون،

اصلا غیرت و تعصب رو می شد تو همه مردم دید


🔸ولی الان میخوام یه واقعیتی رو بهت بگم

خیلی وقت ها بوده تیم ایران با یه تیم خارجی بازی کرده ولی تو و خیلیای دیگه چون

تیم خارجی قوی تر بود طرفدارش بودید

حمایتش کردید، تشویقش کردید، وقتی به ایران گل زد پریدید بالا

وقتی ایران حذف شد اصلا عین خیالتون هم نبود


⁉️میدونی کجا رو میگم؟

یکی دوبار نبوده، خیلی اتفاق افتاده برا هممون


🔸 مثلا وقتی تیم تولید کنندگان پارچه و لباس ایرانی با تیم تولید کنندگان ترکیه باهم

رقابت داشتن، و هر کدوم که ازش بیشتر خرید می شد برنده می شد و تو رفتی جنس

تُرک خریدی چون کیفیتش بهتر بود

و این باعث شد کارگاه ها و کارخانجات تولیدی ایران از گردونه رقابت حذف شدند، تعطیل

شدن و اعضای تیم ملی تولیدگنندگان که پدران، برادران و مادران خودمون بودن بیکار و ورشکسته شدن


🔺ما در خریدهامون متعصبانه برخورد نکردیم


🔸الان بحث هایی که تو هر محفل و مجلسی هست اینه که تیم ملی فوتبال ایران

چقدر قوی شده و درسطح قهرمانان جهان بازی میکنه، میدونی چرا؟ چون ازش

حمایت شد همه جوره


🔸 دوست عزیز بسیاری از تولید کنندگان داخلی کیفیت محصولاتشون با برخی

محصولات خارجی واقعا برابری میکنه، فقط به حمایت من و تو نیاز دارن

ما نمیگیم همه خرید های خونت رو ایرانی بخر نه

ولی اون محصولاتی که کیفیتش با مشابه خارجی برابری میکنه و یا فاصله کمی

داره رو متعصبانه برو بگرد، پیدا کن و بخر و به دیگران معرفی کن


🔺روی تیم ملی تولیدکننده کشور خودمون غیرت و تعصب داشته باشیم


📝 حسین دارابی

کمپین گام دوم انقلاب
درباره ما
وبسایت رسمی حوزه شهید فهمیده شهرستان نیشابور در راستا تعامل بهتر در حوزه اینترنتی و گسترش تفکر مقابله به جنگ نرم در فروردین سال 96 اقدام به ایجاد وبگاه رسمی خود نمود
اطلاعات کاربری
اطلاعیه

رهبر کوچک من

my small leader

----------

msl13.irاغاز به کار فعالیت های وبسایت  حوزه شهید فهمیده شهرستان نیشابور

کمپین بزرگ همسنگران

به کمپین اشنایی با همسنگران جنگ نرم بپیوندید و با سایت های فعال در جنگ نرم اشنا شوید

جهت مشاهده کمپین همسنگران اینجا کلیک کنید

کمپین کارفرهنگی


به کمپین ویژه کار فرهنگی مرکز تبادل نظر پیرامون فعالیت در حوزه جنگ نرم بپیوندید جهت مشاهده روی لینک زیر کلیک کنید

کمپین ایده های کار فرهنگی بشتابید

حمایت های مالی از رهبر کوچک من
کمپین ویژه کنکوری ها بشتابید

دانش اموزان و کنکوری های عزیز به کمپین کنکوری ها در وبسایت رهبر کوچک من بشتابید و از مطالب مفید استفاده کنید

جهت مشاهده اینجا کلیک کنید

سایر رسانه های ما
شبکه های اجتماعی
  
ایده های تشکیلاتی برای مدارس

همراه شما هستیم از وبسایت رهبر کوچک من با بخش ایده های تشکیلاتی که شامل ایده هایی خوبی جهت فعالیت در مدارس به شما پیشنهاد میشود و امیدواریم ایده کوچکی در زمینه فعالیت در مدارس شما باشد

این ایده ها شامل مواردی است در زمینه جذب دانش اموزان و فعالیت های مختلف به مناسبت های مختلف و ایده های فعالیت های مدرسه ای و برون مدرسه ای برای اثر گذاری هرچه بیشتر تشکل شما در مدرسه &

جهت مشاهده ایده ها روی عنوان مورد نظر کلیک کنید

1-ایده های تشکیلاتی ثبت نام و گروه بندی

2-ایده های تشکیلاتی در بخش نشریات

3-ایده های تشکیلاتی در حوزه فضای مجازی

4-ایده های تشکیلاتی در خصوص زدن نمایشگاه

5-ایده های تشکیلاتی در خصوص جوایز

6-ایده های تشکیلاتی برنامه صبحگاهی

7-ایده های تشکیلاتی حلقه ها و جلسات

8-ایده های تشکیلاتی واحد مسابقات

9-ایده های تشکیلاتی تابلو های محیطی

10-ایده های تشکیلاتی تامین بودجه

11-ایده های تشکیلاتی برای ایام محرممنتظر ایده های جدید باشید