loading...

رهبر کوچک من

همراه شما هستیم از وبسایت رهبر کوچک من بخش اخبار کوتاه با سقوط نرخ دلار پس از شلیک موشک   شاید این سؤال برای بخشی از جامعه پیش آمده باشد که چرا برای مسائل دفاعی هزینه می‌کنند یا می‌کنیم؟ شاید بتوان این را با چیزی مانند بیمه خودرو قیاس کرد. به گزارش مشرق، روز یکشنبه لایحه استعماری FATF به صحن علنی مجلس نرسید و صبح دیروز خبر هدف قرارگرفتن مواضع فرماندهان داعش با موشک‌های نقطه‌زن و پهپادهای ایران و همچنین حکم اعدام سه اخلالگر اقتصاد کشور و اسامی آنها منتشر شد که می‌توان…

اخرین بیانات رهبری
کمپین گام دوم انقلاب
سال 1398
کمپین حمایت

آنها کسانی هستند که در انجام کارهای نیک سرعت کرده و بر یکدیگر پیشی می‌گیرند و آنها از صالحان هستند.» (آل عمران: 114)

           به یاری هم وطن های گرفتار در سیل بشتابیم ( کمک های نقدی )

*780*112#

و یا از طریق وبسایت رهبری بخش وجوهات شرعی - بخش کمک ها - بخش کمک به سیل زدگان جهت مشاهده روی لینک زیر کلیک کنید


http://www.leader.ir/fa/monies


جهت کمک به سیل زدگان به بخش پرداخت وجوهات شرعی قسمت کمک ها مراجعه نمایید

m.b بازدید : 165 سه شنبه 10 مهر 1397 نظرات ()

همراه شما هستیم از وبسایت رهبر کوچک من بخش اخبار کوتاه با سقوط نرخ دلار پس از شلیک موشک

 

شاید این سؤال برای بخشی از جامعه پیش آمده باشد که چرا برای مسائل دفاعی هزینه می‌کنند یا می‌کنیم؟ شاید بتوان این را با چیزی مانند بیمه خودرو قیاس کرد.

به گزارش مشرق، روز یکشنبه لایحه استعماری FATF به صحن علنی مجلس نرسید و صبح دیروز خبر هدف قرارگرفتن مواضع فرماندهان داعش با موشک‌های نقطه‌زن و پهپادهای ایران و همچنین حکم اعدام سه اخلالگر اقتصاد کشور و اسامی آنها منتشر شد که می‌توان این سه را نماد «دیپلماسی عزتمندانه»، «مبارزه قاطع با مفسدان و نفوذی‌ها» و «اقتدار دفاعی کشور» نامید که توجه بیشتر به این مثلث جزیره آرامشی را پدید می‌آورد برای اقتصادی که در تلاطم‌ها راه طی می‌کند.


در پی افزایش اختیارات بانک مرکزی برای کنترل بازار، روز گذشته روند کاهشی قیمت ارز و سکه شدت گرفت و نرخ دلار و سکه با کاهش قیمت محسوسی مواجه شد.


پس از افزایش سرسام آور نرخ دلار و سکه در هفته گذشته که ارقام بسیار بالایی را تجربه کردند، چنانچه قیمت سکه تا حدود پنج میلیون و ۴۰۰ هزار تومان و قیمت دلار هم تا ۱۹ هزار تومان هم بالا رفته بود؛ با شروع هفته جاری، روند افزایشی گذشته متوقف شد.


بر همین اساس طی چند روز اخیر هم روند نزولی نرخ‌های ارز و سکه آغاز شده و دلار حتی تا دقایقی به زیر ۱۶ هزار تومان هم رسید؛ در پی آن قیمت سکه هم رو به کاهش گذاشت و در کانال چهار میلیون و ۷۰۰ هزار تومان قرار گرفت که امیدواریم این روند در روزهای آتی ادامه داشته باشد.


در خصوص علت این کاهش قیمت، گفته می‌شود اختیارات جدیدی که به بانک مرکزی داده شده توانسته این اثر مثبت را ایجاد کند؛ طبق خبری که از دولت بیرون آمد، بانک مرکزی از طریق بانک‌ها و صرافی‌های مجاز در بازار ارز مداخله خواهد کرد و اقدامات لازم برای کنترل نرخ ارز انجام خواهد داد و قیمت مبادله در بازار ارز را نیز به‌نحو مقتضی اطلاع‌رسانی خواهد کرد.


به گزارش خبرگزاری تسنیم، از سوی دیگر بانک مرکزی طی روزهای اخیر و همزمان با اوج‌گیری قیمت انواع ارز در بازار آزاد اعلام کرده بود که از این هفته ارز خدماتی را از طریق نظام بانکی در اختیار مردم قرار می‌دهد.


برهمین اساس هم بانک مرکزی ۱۱ بانک را مسئول توزیع ارز خدماتی بین مردم کرد؛ از همین رو  بانک‌های ملی، ملت، تجارت، سپه، صادرات،کشاورزی، توسعه، صادرات، اقتصاد نوین، پارسیان، سامان و پاسارگاد مسئول توزیع ارز خدماتی هستند.


در همین جهت، بازاری‌ها می‌گویند: همان مردمی که صف می‌بستند برای خرید دلار ۱۹ هزار تومانی الان آمده‌اند دلارهایشان را بفروشند.


فعالان بازار با ‌اشاره به عدم خرید ارز در این بازار می‌گویند: الان هیچکس خریدار نیست و به همین دلیل همینطور نرخ لحظه‌ای کم می‌شود.


یک فعال بازار با ‌اشاره به اُفت شدید قیمت ارز گفت: با شروع ارزانی، همان افرادی که صف خرید بسته بودند الان فروشنده شده‌اند. این افراد عادت کرده‌اند که گران بخرند و ارزان بفروشند و حالا که ضرر کرده‌اند به طور حتم تعداد زیادی از این افراد راهی بیمارستان خواهند شد!


اقتدار دفاعی  و عمق استراتژیک


کشورهای صنعتی دنیا و یا به عبارتی سه کشور اروپایی (انگلیس، فرانسه و آلمان) و آمریکا به همراه کشورهای دیگری مانند روسیه، چین، ژاپن و... هر سال در بودجه کشورشان مبالغی هنگفت را به موضوع‌های دفاعی (اعم از تحقیقاتی-پژوهشی و ساخت و تولید جنگ‌افزار) اختصاص می‌دهند.


شاید این سؤال برای بخشی از جامعه پیش آمده باشد که چرا برای مسائل دفاعی هزینه می‌کنند یا می‌کنیم؟ شاید بتوان این را با چیزی مانند بیمه خودرو قیاس کرد. افراد هر ساله هزینه می‌کنند برای بیمه تا خود و خانواده را در زمان احتمالی بروز حادثه از عواقب بزرگ و گاه غیرقابل جبران حفظ کنند و به سبب بیمه هزینه‌های کمتری به خانواده تحمیل شود. به همین واسطه افراد بسیاری معتقد هستند که مبالغی که برای بیمه پرداخت می‌شود را نباید در شمار هزینه‌های خانواده محسوب کرد بلکه آنها نوعی پس‌انداز هستند.


تمام آنچه گفته شد درباره مسائل دفاعی کشور نیز صادق است. کشور برای ساخت تجهیزات نظامی و دفاعی هزینه می‌کند تا قدرتمند شده و کسی حتی فکر تجاوز به این مرز و بوم را در سر نپروراند. آنها که این عصر را عصر گفتمان می‌نامند در توهم مزمن گرفتار هستند. چرا که شناخت کافی از عصر مدرن ندارند که بر پایه تفکرات اروپایی و یا غربی پس از رنسانس بنا شد. یکی از مهمترین بسترهای این عصر را تفکرات کسی مانند داروین شکل داده است. تفکر داروین یا داروینیسم بنیان‌های فاشیسم آلمانی را محکم کرد و بستر عصر مدرن را شکل داد. یکی از مهمترین تفکرات او «تنازع بقا» است. او با این تئوری زورگویی قدرتمندان و قلدران عالم را تئوریزه کرد به این مفهوم که در طبیعت حیوان قوی‌تر به واسطه قدرتش زنده می‌ماند و ضعیف قربانی می‌شود، جامعه بشریت نیز از این قائده مستثنی نیست. در چنین دنیایی سخن گفتن از گفتمان عین سهل‌اندیشی است.


تا به حال از خود پرسیده‌اید که چرا شبکه‌های فارسی‌زبانی مانند صدای آمریکا (VOA) یا شبکه انگلیسی بی‌بی‌سی فارسی و بسیاری از شبکه‌های ریز و درشت و سایت‌های مختلف که عمدتا از منابع آمریکایی، انگلیسی، صهیونیستی و حکام مرتجع منطقه (آل‌سعود و امارات) تغذیه می‌شوند دائم علیه موضوعات دفاعی کشور به حاشیه‌سازی می‌پردازند و یا علیه عمق استراتژیک ایران؟


چرا این شبکه‌ها که هزینه‌های دفاعی کشورهایشان گاه از کل بودجه سالانه ایران بیشتر است چنین سخنانی را مطرح می‌کنند؟ یا آنها که از آن سر دنیا آمده‌اند و تنها در این منطقه ده‌ها پایگاه نظامی دارند علیه عمق استراتژیک ایران جنجال‌آفرینی می‌کنند؟


پاسخ این سؤال‌ها خود می‌تواند موضوع یک کتاب یا پایان‌نامه باشد اما در کوتاه‌ترین شکل باید در پاسخ آن گفت: ثبات هر کشور که اقتصاد نیز یکی از لوازم آن است به صورت مستقیم با قدرت نظامی و توان بازدارندگی در ارتباط است. تنها یک نمونه کاملا دم دستی آن حمله پهپادی انصارالله یمن به فرودگاه بین‌المللی دبی است. این حمله به طور مستقیم با تعطیل شدن پروازهای این فرودگاه برای ساعات طولانی بر اقتصاد این کشور اثر می‌گذارد و به صورت غیرمستقیم به سبب ضعف دفاعی این کشور و با ترسی که در دل صاحبان سرمایه می‌افکند. اگر این کشور از نظر دفاعی و توان بازدارندگی جایگاهی داشت و می‌توانست جلوی این حمله را بگیرد قطعا آسیب‌هایی که به سبب آن به این کشور واردشده یا می‌شود بسیار کمتر می‌بود یا اصلا رخ نمی‌داد.


مبارزه موثر با فساد و نفوذ


اعلام حکم صادر برای مفسدان اقتصادی و اخلالگران بازار ارز را می‌توان نمادی از مبارزه موثر با فساد و نفوذ دانست.


معمولا فساد حاصل زیاده‌خواهی و منفعت‌طلبی نادرست افراد و نفوذ حاصل اراده جمعی است برای کسب اطلاعات یا قرار دادن روال اداره و تدبیر امور جاری کشور در مسیر نادرست. عده‌ای از ناهماهنگی بین دستگاه‌ها و روزنه‌های ایجاد شده سوءاستفاده کرده و ممکن است قصد ضربه زدن به نظام را داشته باشند. عده‌ای نیز فقط اخلال ایجاد می‌کنند تا به مقاصد خود برسند. اما نتیجه عمل آنها تقریبا یکی است: (اینجا که بحث اقتصادی است) آسیب دیدن نظام اقتصادی یا پولی کشور و به تبع آن افزایش فشار بر مردم.


به همین دلیل تا با فساد و نفوذ به صورت قاطع و بدون مماشات و مصلحت‌اندیشی‌های ناصواب برخورد نشود اولا عامل بازدارنده‌ای در برابر دیگرانی که این اقدامات در آینده میل خواهند کرد ایجاد نکرده‌ایم و دوم اینکه جلوی پیشرفت این بیماری را در بخش‌های مختلف جامعه نگرفته‌ایم.
در همین راستا معاون اول قوه قضائیه از محکومیت ۳۲نفر به حبس و ۳نفر به اعدام خبر داد. این سه نفر محکوم به اعدام عبارتند از: وحید مظلومین، متهم سابقه‌دار بازار سکه؛ محمداسماعیل قاسمی و باقری درمنی.


غلامحسین محسنی اژه‌ای ظهر دیروز گفت: درباره مبارزه با مفسدان اقتصادی نخستین خبر این است که در دادگاه‌های ویژه‌ای که در تهران تشکیل شده است؛ ۳۵ نفر محکوم شدند که از این تعداد سه نفر به عنوان مفسد فی‌الارض به اعدام محکوم شدند که البته حکم آنها غیر قطعی است و اگر برود دیوان عالی کشور تعیین کند؛ اجرایی خواهد شد.


وی افزود: اما در دادگاه بدوی این سه نفر محکوم به اعدام شدند؛ ولی بقیه نیز محکوم به حبس شدند؛ البته ممکن است انفصال و رد مال نیز داشته باشند. برخی از آنها به ۲۰ سال و ۱۰ و یا ۱۲ سال و پایین‌تر محکوم شده‌اند.


دیپلماسی عزتمندانه


این روزها که بحث لایحه الحاق ایران به کنوانسیون مبارزه با تامین مالی تروریسم مطرح است بیش از پیش به یادآوری دیپلماسی عزتمندانه و پرهیز از امید بستن به توافق‌ها و لوایح و کنوانسیون‌های نظام سلطه برای سامان دادن بازار اقتصادی کشور نیازمندیم.


راستی مگر نبود قول دولتمردان تدبیر و امید بر گشایش تمام امور به دستان جادویی برجام! البته این وعده‌ها از جانب ایشان یحتمل ریشه در تصور غلط آنها از این توافق‌ها و شناخت نادرست از غرب و همچنین در وعده‌های این کشورها دارد. بدون شک در مسیر اقتصادی کشورها به مراودات با یکدیگر نیاز دارند و منتقدان برجام نیز به هیچ عنوان مخالف تعامل با جهان نیستند. مشکل اما اینجاست که موافقان برجام آمریکا و چند کشور اروپایی را معادل جهان می‌گیرند. دیگر اینکه تعامل بر پایه منافع دو کشور و احترام به حقوق همدیگر می‌تواند مصالح کشور را بر دوش بگیرد و پیش‌تر ببرد.


رابطه‌ای که در آن یک طرف ماجرا طرف دیگر را با یک نهاد خودساخته و استعماری مجبور می‌کند که تمام اسرار درون خانه را دودستی تقدیم قلدران عالم کند نامش تعامل دوجانبه نیست. در حقیقت این را نمی‌توان گفت‌وگو (دیالوگ) نامید، سخن گفتن یک طرف به صورت امر و دستور و اجرای طرف دیگر نامش دیپلماسی نیست، اگرچه نظام سلطه فراگرفته که دستور را اگر آمریکا یا انگلیس صادر کند در برابر آن مقاومت شکل خواهد گرفت لذا آن را در قالب قوانین لازم‌الاجرای یک نهاد به نام کارگروه اقدام مالی (FATF) به کشورهای مستقلی مانند ایران تحمیل می‌کنند.

منبع: کیهان
ارسال نظر برای این مطلب

نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتیرفرش کد امنیتی
هزینه تسیلم شدن


توجه توجه
توجه توجه متن زیر رو نخوندی اینجا رو ترک نکن


 فوتبال ایران اسپانیا رو دیدی؟


یه ایرانی میتونی پیداکنی بگه چون اسپانیا قهرمان جهانه و بهترین و با کیفیت ترین

بازیکنهای دنیا رو داره من طرفدارشم؟

چون بازیکن های محبوب رئال و بارسلون تو اسپانیا بازی میکنن تشویقش میکنم و

دوست دارم ایران رو ببره؟

محاله یه ایرانی پیدا کنی اینطوری بگه


🔸حتی طرفدار معمولی هم نمیتونی پیدا کنی، همه متعصبانه و غیرتمندانه طرفدار

ایران بودن، بعضی جاهای بازی داد می زدن، حرص میخوردن و رگ گردنشون میزد بیرون،

اصلا غیرت و تعصب رو می شد تو همه مردم دید


🔸ولی الان میخوام یه واقعیتی رو بهت بگم

خیلی وقت ها بوده تیم ایران با یه تیم خارجی بازی کرده ولی تو و خیلیای دیگه چون

تیم خارجی قوی تر بود طرفدارش بودید

حمایتش کردید، تشویقش کردید، وقتی به ایران گل زد پریدید بالا

وقتی ایران حذف شد اصلا عین خیالتون هم نبود


⁉️میدونی کجا رو میگم؟

یکی دوبار نبوده، خیلی اتفاق افتاده برا هممون


🔸 مثلا وقتی تیم تولید کنندگان پارچه و لباس ایرانی با تیم تولید کنندگان ترکیه باهم

رقابت داشتن، و هر کدوم که ازش بیشتر خرید می شد برنده می شد و تو رفتی جنس

تُرک خریدی چون کیفیتش بهتر بود

و این باعث شد کارگاه ها و کارخانجات تولیدی ایران از گردونه رقابت حذف شدند، تعطیل

شدن و اعضای تیم ملی تولیدگنندگان که پدران، برادران و مادران خودمون بودن بیکار و ورشکسته شدن


🔺ما در خریدهامون متعصبانه برخورد نکردیم


🔸الان بحث هایی که تو هر محفل و مجلسی هست اینه که تیم ملی فوتبال ایران

چقدر قوی شده و درسطح قهرمانان جهان بازی میکنه، میدونی چرا؟ چون ازش

حمایت شد همه جوره


🔸 دوست عزیز بسیاری از تولید کنندگان داخلی کیفیت محصولاتشون با برخی

محصولات خارجی واقعا برابری میکنه، فقط به حمایت من و تو نیاز دارن

ما نمیگیم همه خرید های خونت رو ایرانی بخر نه

ولی اون محصولاتی که کیفیتش با مشابه خارجی برابری میکنه و یا فاصله کمی

داره رو متعصبانه برو بگرد، پیدا کن و بخر و به دیگران معرفی کن


🔺روی تیم ملی تولیدکننده کشور خودمون غیرت و تعصب داشته باشیم


📝 حسین دارابی

کمپین گام دوم انقلاب
درباره ما
وبسایت رسمی حوزه شهید فهمیده شهرستان نیشابور در راستا تعامل بهتر در حوزه اینترنتی و گسترش تفکر مقابله به جنگ نرم در فروردین سال 96 اقدام به ایجاد وبگاه رسمی خود نمود
اطلاعات کاربری
اطلاعیه

رهبر کوچک من

my small leader

----------

msl13.irاغاز به کار فعالیت های وبسایت  حوزه شهید فهمیده شهرستان نیشابور

کمپین بزرگ همسنگران

به کمپین اشنایی با همسنگران جنگ نرم بپیوندید و با سایت های فعال در جنگ نرم اشنا شوید

جهت مشاهده کمپین همسنگران اینجا کلیک کنید

کمپین کارفرهنگی


به کمپین ویژه کار فرهنگی مرکز تبادل نظر پیرامون فعالیت در حوزه جنگ نرم بپیوندید جهت مشاهده روی لینک زیر کلیک کنید

کمپین ایده های کار فرهنگی بشتابید

حمایت های مالی از رهبر کوچک من
کمپین ویژه کنکوری ها بشتابید

دانش اموزان و کنکوری های عزیز به کمپین کنکوری ها در وبسایت رهبر کوچک من بشتابید و از مطالب مفید استفاده کنید

جهت مشاهده اینجا کلیک کنید

سایر رسانه های ما
شبکه های اجتماعی
  
ایده های تشکیلاتی برای مدارس

همراه شما هستیم از وبسایت رهبر کوچک من با بخش ایده های تشکیلاتی که شامل ایده هایی خوبی جهت فعالیت در مدارس به شما پیشنهاد میشود و امیدواریم ایده کوچکی در زمینه فعالیت در مدارس شما باشد

این ایده ها شامل مواردی است در زمینه جذب دانش اموزان و فعالیت های مختلف به مناسبت های مختلف و ایده های فعالیت های مدرسه ای و برون مدرسه ای برای اثر گذاری هرچه بیشتر تشکل شما در مدرسه &

جهت مشاهده ایده ها روی عنوان مورد نظر کلیک کنید

1-ایده های تشکیلاتی ثبت نام و گروه بندی

2-ایده های تشکیلاتی در بخش نشریات

3-ایده های تشکیلاتی در حوزه فضای مجازی

4-ایده های تشکیلاتی در خصوص زدن نمایشگاه

5-ایده های تشکیلاتی در خصوص جوایز

6-ایده های تشکیلاتی برنامه صبحگاهی

7-ایده های تشکیلاتی حلقه ها و جلسات

8-ایده های تشکیلاتی واحد مسابقات

9-ایده های تشکیلاتی تابلو های محیطی

10-ایده های تشکیلاتی تامین بودجه

11-ایده های تشکیلاتی برای ایام محرممنتظر ایده های جدید باشید